Bolu Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,3271   32,3854
EURO 34,4475   34,5096
       
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Vakıf Hakkında


Vakıfın kuruluş hikayesi: 

Bolu Yıldırım Bayezid Vakfı 2015 yılında, Harun BAKAN, Kadir ÖZTÜRK, Muammer KÜÇÜKSEYMAN, Murat ERDOĞDU ve Nusret DEDE’den oluşan mütevelli heyeti tarafından Bolu’da kurulmuştur. Vakfımıza Yıldırım Bayezid isminin verilmesinin nedeni onun Bolu ve civarına yaptırdığı ve insanların yüzyıllar boyu kullandığı hayır ve vakıf eserlerinin, ona karşı oluşturduğu muhabbetten ileri gelmektedir.

 

Vakıf senedi: Vakıf senedi için tıklayınız.

                 

Vakfın Gayesi:

Vakfın gayesi, Vakıf Senedi’nde şöyle tanımlanmıştır: “Ortak mirasımız olan tarihimize, tarih bilincimize ve tarihi eserlerimize sahip çıkmak, ilim, irfan, kültür ve kadim vakıf medeniyetimize hizmet etmek, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak insan yetişmesine katkı sağlamak ve muhtaçlara yardım etmektir”.

 

Faaliyet alanları:

Vakfın faaliyet konuları Vakıf Senedi’nde 41 maddede detaylıca sıralanmıştır. Vakıf Senedi’nde belirtilen amaçlara uygun olarak eğitim, kültür, tarihi bilinçlenme, milli ve manevi değerler ve yardımlaşma alanlarında faaliyet gösterir.

 

Vakfın Organları:

Vakfın organları 1) Mütevelli Heyet, 2) Yönetim Kurulu ve 3) Denetim Kurulu’ndan oluşmaktadır. Bu organların görev ve sorumlulukları Vakıf Senedi’nde belirtilmiştir.

 

Vakfın Merkezi:

Vakfın merkezi Bolu İli’nde olup adresi; Sümer Mahallesi, Alaca Sokak No: 25/1, Bolu.

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Etkinlikler

Bolu Yıldırım Bayezid Vakfı olarak; bilgi dağarcığımızı zenginleştirmek ve kültürel birikimimizi artırmak amacıyla, “Kitap okuma ve kritiği yapma”etkinliği başlatmış bulunmaktayız. Bu amaçla günde en az 25-30 sayfa sevdiğimiz/istediğimiz bir kitabı okuyalım ve ardından, her hafta Perşembe akşamları 20.00 ile 21.00 saatleri arasinda okudugumuz kitaplarin kritiğini ZOOM uzerinden yapalım. Programa tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

İlk kitap okuma ve kritik etkinliğine Vakıf Başkanımz Muammer Küçükseyman tarafından 24 Aralık 2020 Perşembe günü başlanacaktır. Bu amaçla tüm üyelerimize ZOOM programına katılım şifresi whatsapp üzerinden gönderilerek duyurulacaktır.
Sevgi ve saygılarımızla


Günlük Gazeteler
Dosya İndirme Panosu

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top