Bolu Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,8805   32,9398
EURO 35,7444   35,8088
       
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Kardeş Kuruluş Bolu Mimar Sinan Derneği


Bolu Mimar Sinan Derneği hakkında:

 

Bolu Mimar Sinan Derneği, Yıldırım Bayezid Vakfı ile aynı gayeler için kurulmuş kardeş kurumdur. Mimar Sinan Derneği bir avuç esnaf, memur, emekli ve din gönüllüsü kardeşlerimiz ile 2009 yılında kuruldu. Fakir- fukara, garip- guraba, yetim- yetema öğrencilerimiz başta olmak üzere Anadolu'nun her köşesinden gelen öğrencilerimize kucak açan, bu meyanda dernek olarak Orta ve Yükseköğrenim kız öğrenci yurtları açarak gençliğimize sahip çıkmaya çalışan bir dernektir. Halen faaliyetlerini Mimar Sinan Derneği Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu ile sürdürmektedir.

 

Bir milletin ihyâsı, içindeki kötülerin imhâsı ile değil, genç neslin eğitim ve terbiyesiyle mümkündür. Dolayısıyla gençlere yapılacak olan yatırım en büyük yatırımdır. Günümüz gençliğine yapmamız gereken en büyük iyilik de, gençlerin ahlâk ve erdeme dâir fıtrat üzere devamını sağlamak, nefislerini temize çıkarmak, imânın gereğini yapmaları hususunda onlara imkânlar oluşturmaktır.

 

Yüce dinimiz İslâm, insanlık için olmazsa olmazlardan biri olan 'neslin korunması'na büyük önem vermiştir. Çünkü nesli korumak, genci korumaktır. Genci korumak, dini korumaktır.

 

Ömür kısa, yol uzun. Koşarak menzil-i maksûda ulaşamazsak ta, Allah’ü Teâla’nın Bakara Sûresi 148. ayetinde “ Ey Mü’minler! Hayır işlerine koşun” emrine uyarak mücâhedemiz ölçüsünde ecir ve derece almak için, nefreti eritmek, muhabbetin asaletini yeniden tesis etmek için kolları sıvadık. Muhabbet yolunun gizlisi saklısı olmaz anlayışı içinde, şeffaf ve hesap verebilir olmayı gaye edindik

 

Hz. Âdem gibi özür dileyen, Hz. Nûh gibi iyi, Hz. İbrâhim gibi vefâlı, Hz. İsmâil gibi dürüst, Hz. Mûsa gibi ihlâslı, Hz. Eyyûb gibi sabırlı, Hz. Dâvûd gibi cömert, Hz. Muhammed (s.a.v) gibi merhametli, Hz. Ebubekir gibi hamiyetli, Hz. Ömer gibi adaletli, Hz. Osman gibi hayâlı, Hz. Ali gibi bilgili, kendisine yapılan kötülüğe karşı kör, kem göze karşı sağır, her diline geleni söylemekte dilsiz, Yûnus gibi yüreği muhabbette, gönül ibresi hakîkate ayarlı, bir defa söz verdi mi onu namusunu bilen kişiler olmaya ve böyle bir gençlik yetiştirmeye gayret ediyoruz. Âşık Veysel’in dediği gibi: “ Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece.” Yolumuz uzun, işimiz çetin, yükümüz ağırdır. Allah yâr ve yardımcımız olsun.

 

Azîz Mahmud Hüdâyi Hazretlerinin dediği gibi:

Derûnundan edip âhı,

Koma gâfil sehergâhı

İşit Firru İlellâhı,

Gel Allah’a, gel Allah’a “ diyoruz.

 

 

Muammer KÜÇÜKSEYMAN

Dernek Başkanı

 

Bolu Mimar Sinan Derneği Banka Hesap Numaralarımız:

  1. Üyelik aidatı ve sadaka bağışlarınız için: 

Türkiye Finans Bolu Şubesi İBAN: TR78 0020 6000 6801 0333 5700 01

  1. Zekat ve fitre bağışlarınız için İBAN: TR94 0020 6000 6801 0333 5700 04

 

 

Mimar Sinan Derneği yükseköğrenim kız öğrenci yurdu:  

web sitesi : http://bolumimarsinanyurdu.com/

 

instagram : https://www.instagram.com/bolumimarsinandernegi/?hl=tr

Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
Son Eklenen Video
Köşe Yazıları
Etkinlikler

Bolu Yıldırım Bayezid Vakfı olarak; bilgi dağarcığımızı zenginleştirmek ve kültürel birikimimizi artırmak amacıyla, “Kitap okuma ve kritiği yapma”etkinliği başlatmış bulunmaktayız. Bu amaçla günde en az 25-30 sayfa sevdiğimiz/istediğimiz bir kitabı okuyalım ve ardından, her hafta Perşembe akşamları 20.00 ile 21.00 saatleri arasinda okudugumuz kitaplarin kritiğini ZOOM uzerinden yapalım. Programa tüm üyelerimizin katılımını bekliyoruz.

İlk kitap okuma ve kritik etkinliğine Vakıf Başkanımz Muammer Küçükseyman tarafından 24 Aralık 2020 Perşembe günü başlanacaktır. Bu amaçla tüm üyelerimize ZOOM programına katılım şifresi whatsapp üzerinden gönderilerek duyurulacaktır.
Sevgi ve saygılarımızla


Günlük Gazeteler
Dosya İndirme Panosu

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top